Integracja - Wspólny sukces! Drukuj
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

2 grudnia odbyły się w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku mieliśmy niepowtarzalnych gości z Fundacji Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport z Warszawy - szermierzy paraolimpijczyków.

Panowie: Radosław Stańczuk (medalista paraolimpijski), Rafał Treter (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy) i Łukasz Fijałkowski przyjechali do nas z programem "Integracja - wspólny sukces", który jest realizowany we współpracy z miastem Płock.

Uczniowie klas 6, 7 i 8 oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach poruszających tematykę niepełnosprawności. Pan Łukasz rozmawiał z dziećmi o postrzeganiu niepełnosprawności, empatii i postawach prospołecznych. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą aktywności osób niepełnosprawnych w życiu codziennym i w sporcie. Panowie Radosław i Rafał stoczyli pokazową walkę szermierczą na wózkach i zapoznali nas z jej zasadami. Wybrani uczniowie sędziowali pojedynek mistrzów.

Podczas zajęć obalone zostały stereotypy dotyczące naszego postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Nasi goście starali się uświadomić młodzieży, że niepełnosprawność nie jest w życiu przeszkodą w realizacji marzeń i byciu pełnoprawnym i wartościowym członkiem społeczeństwa. Mocno podkreślali, że nie wolno się poddawać, każdy może osiągać w życiu sukcesy. Jedynymi barierami ograniczającymi są te, które mamy w naszych głowach.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej fundacji na Facebooku i zapoznania się z projektami przez nią realizowanymi: https://www.facebook.com/akademia.integracji/

Spotkanie oraz zdjęcia przygotowały panie: Iwona Lewińska, Monika Czyżewska, Joanna Kamińska, Edyta Paradowska, Jolanta Czyżewska.