Ratownik Medyczny w świetlicy szkolnej. Drukuj
Ratownik Medyczny w świetlicy szkolnej.

Dnia 11.12.2019r. świetlicę szkolną naszej szkoły odwiedził specjalny gość - Ratownik Medyczny pan Kamil Górecki.

Ratownik medyczny zajmuje się udzielaniem pomocy osobom, które znajdują się w stanie bezpośredniego i nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. ...

Ratownik medyczny bada podstawowe parametry oraz funkcje życiowe pacjenta i na tej podstawie podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu. Może wykonać standardowe badania (np. EKG) lub podać leki, zwłaszcza jeśli ma do czynienia z sytuacją bezpośredniego zagrożenia życia.

Ratownik medyczny, który przyjeżdża do osób poszkodowanych np. w wypadku, ma też za zadanie zabezpieczenie tego miejsca, aby zapobiec większej liczbie poszkodowanych czy potencjalnych ofiar. Współpracuje też z policją czy strażą pożarną.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wszyscy z uwagą przyglądali się jak pan Kamil demonstrował naukę pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał okazję osobiście poczuć się jak "Mały Ratownik".

Bardzo dziękujemy panu Kamilowi za pouczającą lekcję i z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.