2a i 2c w Spichlerzu. Drukuj
2a i 2c w Spichlerzu.

W czwartek 12.12. uczniowie klas 2a i 2c wraz z paniami Joanną Dobrogoszcz i Małgorzatą Szulborską rozpoczęli czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia odwiedzając Spichlerz, w którym mieści się dział etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Zwiedzając wystawę dowiedzieli się, jak dawniej przystrajano wiejskie izby na bożonarodzeniowy czas. Podziwiali pająki, podłaźniki, wreszcie ozdoby choinkowe wykonywane własnoręcznie przez domowników. W trakcie warsztatu "Choinkowe ozdoby z opłatka" samodzielnie, wykonali „światy” czyli ozdobę wyobrażającą kulę ziemską i  usłyszeli o znaczeniu opłatka w kulturze ludowej. Wszyscy ze swoich „światów” byli bardzo dumni, gdyż ich wykonanie wymagało ogromnej precyzji i skupienia.