„Magic Christmas” Drukuj
„Magic Christmas”

Magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dotarła również na lekcje języka angielskiego. Od kilku dni do pomysłodawczyni i opiekuna szkolnego projektu „Magic Christmas” p. Joanny Jakubowskiej spływały prace plastyczne od dzieci z kl. I-III oraz IV-VIII. Projekty miały zróżnicowane formaty oraz techniki wykonania, ale wszystkie przepełnione były zaangażowaniem, starannością i oczywiście … Magią Świąt.

Projekty ‘Magic Christmas’, przygotowane przez uczniów klas I-III ukazywały, jak bardzo dzieci cenią sobie ten magiczny czas, który kojarzy się z choinką, prezentami i rodzinną atmosferą.

Dzieci z  klasy Ic, w ramach innowacji metodycznej, poznały świąteczną opowieść o Rudolfie Czerwononosym,  piosenkę w uproszczonej wersji ‘Rudolph the Red- nosed Reindeer’ oraz wykonywały Christmas craft-  renifera czerwononosego z papieru.

Uczniowie klas IV-VI z zaangażowaniem pisali ‘Letters to Santa Claus’, gdzie przedstawiali serdeczne prośby dotyczące wymarzonych prezentów gwiazdkowych, które chcieliby znaleźć pod choinką.

Klasy VII- VIII miały za zadanie przygotować prace plastyczne w języku angielskim na temat ‘Facts about Polish and British Christmas’, ukazując podobieństwa i różnice między Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Uczniowie  p. Justyny Matusiak  również włączyli się do projektu, przygotowując prace na zajęciach języka angielskiego lub w domu.