Jasełka 2019 Drukuj
Jasełka 2019

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych momentów w roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Świąteczne spotkanie odbyło się 20 grudnia 2019 r. Rozpoczęło się przekazaniem na ręce pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze przywieźli do naszej szkoły.

Uczniowie klasy III c i II d  wraz z gościnnie występującym uczniem klasy IIc i uczennicami klas Vg, VIf, Ve. przygotowali inscenizację pod opieką swoich wychowawczyń : p. Katarzny Kapeli, p.Bożeny Koper i p.Jolanty Matusiak.

W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przypomnieli wszystkim wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Był św. Józef, Maryja. Aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i dzieci przybyli złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Pani dyrektor Liliana Tomaszewska w imieniu gości, podziękowała małym aktorom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w dwóch konkursach.Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych został zorganizowany przez panie uczące religii, A oto  nagrodzeni  uczniowie :I miejsce Natalia Adamczyk kl. VI B,II miejsce Amelia Piotrowska kl. I B, III miejsce Dorian Tomaszewski kl. V S, Wyróżnienia: Zofia i Wiktor Skulscy kl. III C i VI F,Julia Wojtycka kl. VIII S,Alicja Siwek kl. VI B,Maria Biesaga VI S. Karolina Makowska kl. I B. W szkolnym konkursie plastycznym „Anioły” , zorganizowanym przez p.Katarzynę Kapelę, p.Anetę Olszewską i p.Ilonę Borczuk, brali udział uczniowie klas I-III i IV-VIII. Trudno było wybrać najpiękniejszą pracę, gdyż każda była niepowtarzalna. Jury przyznało 3 nagrody Laureata w klasach I-III i 3 w klasach IV-VIII. Uczniowie nagrodzeni: Jagoda Paradowska, Barbara Kapkowska, Zuzanna Jóźwiak, Olga Tokarczuk, Hania Kozicińska. Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.W przygotowanie zaangażowały się również panie dbające o dekoracje: p.A.Olszewska, p.I.Borczuk, p.K.Kapela, panowie czuwający nad jakością dźwięku i oświetlenia – pan dyrektor Roman Kusy, p.Robert Marciniak, p.Grzegorz Urbaczewski. Fotorelację przygotowała p. Janina Łukasiak. Wszystkim dziękujemy i życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia!