Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

I a uczestniczy w projekcie „ZIMA”! Drukuj
I a uczestniczy w projekcie „ZIMA”!

Klasa integracyjna Ia na przełomie miesięcy grudnia, stycznia i  lutego z ogromną radością uczestniczyła w projekcie „ZIMA”, przygotowanym przez nauczycielki: Joannę Matuszak i Edytę Paradowską.
         W ramach wielu zajęć uczniowie utrwalali i pogłębiali wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie Zimą biorąc udział w licznych atrakcjach i przede wszystkim rozwijając twórcze myślenie i działanie w nauce poprzez zabawę.
         Nie znaleźliśmy Zimy i śniegu w parku, stąd sami postanowiliśmy przypomnieć tej porze roku, jak powinien wyglądać krajobraz za naszym, szkolnym oknem nie tylko wymieniając jego charakterystyczne cechy. Na czarnych kartkach, z pomocą także palców i białej pasty do zębów wyczarowaliśmy bajkowe pejzaże- chaty pokryte pierzynami zimowego puchu, wesołe bałwanki, zamarznięte jeziora i lasy pogrążone w zimowym śnie. Przy okazji przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Rozwiązując zagadki obrazkowe rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy wybrane sporty zimowe oraz sprzęty potrzebne do ich uprawiania. Korzystając z naszej nowej tablicy multimedialnej przygotowaliśmy zimowy seans kinowy z pachnącym popcornem i zdrowymi słodkościami. Nauczyliśmy się także parzyć „zimową herbatkę” poznając imbir, goździki, smak prawdziwego miodu, soku z malin, a nawet kwaśnej cytrynki i słodkiej pomarańczy.
         Zima to także Mikołajki i Boże Narodzenie, dlatego świąteczny klimat zapanował w naszej sali lekcyjnej. Z papierowych kół, waty kosmetycznej, świecących dekorów wykleiliśmy wesołe Mikołaje, a z drewnianych łyżek, koronkowych firanek i z pomocą kleju „na gorąco” przepiękne Anioły. Naszą świąteczną Choinkę z brystolu podarowaliśmy pani Dyrektor. Odwiedził nas sam Święty Mikołaj z przepięknymi Śnieżynkami- tak głośno śpiewaliśmy kolędy i zimowe piosenki przy wspólnie udekorowanej choince.
         I a lubi także i ZIMĘ, szczególnie, gdy w naszej klasie jest tak radośnie, pachnie herbatką z imbirem i goździkami, a z parapetów szkolnych okien uśmiechają się wesołe Mikołaje.

Fotorelacja:p. Edyta Paradowska