SP 23 wyróżniona za zaangażowanie dyplomem UNICEF Drukuj
SP 23 wyróżniona za zaangażowanie dyplomem UNICEF

W czerwcu kolejny raz zostaliśmy uhonorowani dyplomem UNICEF za zaangażowanie w działania Klubu Szkół UNICEF w roku szkolnym 2019/2020.

Klub Szkół UNICEF w naszej szkole działa od wielu lat. Dwie koordynatorki panie- Agnieszka Kochanowska- Matuszewska i Anna Olczak-Mielczarek współpracując z nauczycielami organizują ogólnopolskie akcje. W pierwszym semestrze, w trzydziestą  rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka braliśmy udział w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.  Przeprowadziliśmy zajęcia przypominające dzieciom ich prawa. Okolicznościowe gazetki, zawierające zdjęcia świętowania rocznicy i akcji z ubiegłych lat, przypomniały jak ważny jest ten dzień i  prawa dziecka dla uczniów naszej placówki. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie prawa dziecka. Oglądając materiały UNICEF-u uświadomili sobie, że nie każde dziecko na świecie ma takie same warunki rozwoju. Trzydziesta rocznica uchwalenia Praw Dziecka okazała się świetną okazją do jej uczczenia, poprzez plakaty i gazetki przypominające ich prawa.

Dyplom UNICEF

Link do strony UNICEF- więcej informacji o nas, proszę  zobacz.