Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Święto latawca Drukuj
Święto latawca.Wszyscy uwielbiamy puszczać latawce, ale mało kto wie, kiedy i w jakich okolicznościach powstały. W środę, 23 września, uczniowie klas trzecich mieli okazję poznać ich historię. Jak się okazuje latawce są najstarszymi obiektami latającymi, cięższymi od powietrza. Powstały w Chinach już 2000 lat przed naszą erą i przez wieki miały rozliczne zastosowania. Mają też swoje święto. 5 października na świecie obchodzi się święto latawca. Nasi uczniowie w pierwszy dzień jesieni uczcili to święto, prezentując wykonane w domu latawce. Wszystkie były kolorowe i piękne. Autorzy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszyscy mieli okazję pobiegać z latawcami, poganiać za mydlanymi bańkami i potańczyć przy wesołej muzyce. A ponieważ Pani Jesień obdarowała nas wspaniałą pogodą, zarówno trzecioklasiści, jak i ich wychowawczynie, panie:  Małgorzata Szulborska, Bożena Koper, Karolina Karpińska-Kuciapska i Joanna Dobrogoszcz, podsumowują to wydarzenie jako bardzo udane i radosne.


Bardzo dziękujemy pani Edycie Paradowskiej za obsługę fotograficzną.