Fundusze europejskie
Gramy w ręczną!

Europejski Dzień Języków Drukuj
Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Wielojęzyczność jest wciąż promowana, gdyż różnorodność językowa wpływa na wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami.

Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i naszym prawem  – stwierdzenie to wynika z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas: IIc oraz  IV- VIII wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego: p. Joannę Jakubowską i p. Justynę Matusiak.

Klasa IIc na lekcji poznawała flagi krajów europejskich oraz ich nazwy w języku angielskim. Ponadto, dzieci dowiedziały się, z jakich krajów europejskich pochodzą ich ulubieni bohaterowie bajek.

Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie klas IV- VIII  udali się w wirtualną podróż po krajach europejskich, przygotowali projekty oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnorodnych zadaniach i grach językowych. Wśród nich znalazły się zagadki językowe (odgadywanie pochodzenia słów), gra „Jaki to język?”, "false friends    (słowa, które w naszym języku brzmią bardzo podobnie, ale znaczą coś zupełnie innego),"tongue twisters " czyli  "łamańce językowe", znane przysłowia i idiomy w języku angielskim. Tematem podjętym podczas Europejskiego Dnia Języków było również zastosowanie języka migowego (sign language).