Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Projekt edukacyjny „eMOCje w twórczości” Drukuj
Projekt edukacyjny „eMOCje w twórczości”

„ Nie ma nic bardziej ludzkiego niż emocje.” – James Frey

Uczniowie klasy II A przystąpili do projektu edukacyjnego „eMOCje w twórczości”, wspierającego uzdolnienia, kreatywność oraz rozwijającego aktywność intelektualną i emocjonalną uczniów. Projekt opiera się na zasadach i celach zdefiniowanych przez MSCDN w Płocku, będzie realizowany w języku angielskim w roku szkolnym 2020/2021.Celem projektu jest kształtowanie sfery społeczno-emocjonalnej u dzieci, rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie, własne możliwości oraz wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja i szacunek. Ponadto nauczanie uczniów, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy. W dniu 13 października odbył się pierwszy etap projektu, podczas którego uczniowie z klasy II A pod opieką p.Joanny Czarneckiej i p.Edyty Paradowskiej poznawali różne stany emocjonalne oraz odczucia i uczucia innych osób. Dzieci tego dnia obejrzały krótki film o emocjach, dowiedziały się jak je prawidłowo rozpoznawać oraz jak je nazywać w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie malowali „buźkowe obrazki”, które wyrażały emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Dzięki zajęciom udało się wprowadzić uczniów w świat uniwersalnych wartości i powszechnych uczuć. Była to lekcja pełna wrażeń, podczas której uczniowie wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią oraz przyswoili nową wiedzę.  Fotorelacje przygotowała p. Edyta Paradowska.