Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

II a uczestniczy w PROJEKCIE JESIEŃ. Drukuj
II a uczestniczy w PROJEKCIE JESIEŃ.

Klasa integracyjna II a na przełomie miesięcy września i października z ogromną radością uczestniczyła w projekcie „Jesień”, przygotowanym przez nauczycielki: Joannę Matuszak i Edytę Paradowską.
         W ramach wielu zajęć utrwalaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie Jesienią. Poznawaliśmy i gromadziliśmy jesienne dary/ skarby spacerując w parku, wykonywaliśmy prace plastyczno- techniczne, a także "arcydzieła" w programach graficznych. Śpiewaliśmy "jesienne" piosenki i recytowaliśmy wiersze związane z tą porą roku. Rozwijaliśmy twórcze myślenie, kreatywność i pomysłowość, ale przede wszystkim czerpaliśmy radość ze wspólnego działania i zabawy.
         Najwięcej emocji sprawiło nam wykonanie ludzików z warzyw i owoców, które możemy Jesienią zebrać w ogrodach i sadach. Niektórzy wykonali nawet całe rodziny do naszej klasowej wystawy. Z kopert, papierowych rurek i bibuły wykleiliśmy ozdoby na nasze domowe biurka- kolorowe karmniki dla ptaszków, które zostają na zimę w kraju. Przeszukaliśmy domowe szafy i za pozwoleniem rodziców, i z pomocą nożyczek- przerobiliśmy stare ubrania w bajkowe liście. Wzorując się na
Giuseppe Arcimboldo, który tworzył obrazy  z elementów martwej natury- również wykonaliśmy takie kompozycje wycinając zdjęcia owoców i warzyw  z gazet i ulotek reklamowych. Podsumowaniem projektu było integracyjne drzewo, gdzie zamiast liści swoje dłonie pomalowane farbami odcisnęli wszyscy uczniowie i nauczycielki. Nasze drzewo można podziwiać na parterze budynku C- ZAPRASZAMY!

II a bardzo lubi Jesień, szczególnie, gdy w naszej klasie jest tak smacznie, wesoło, zdrowo i kolorowo!

Fotorelacja- Edyta Paradowska