Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI Drukuj
PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI

Święto dyni obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W dniu tego święta odbywają się festyny i obchody rodzinne, na których można zasmakować ciasta dyniowego czy zup dyniowych. W Polsce dynia największą popularnością cieszy się jesienią - październik i listopad to miesiące spod jej znaku.

Jesienna królowa – dynia zagościła na zajęciach języka angielskiego w klasach 1b, 1c i 3b.  Dzieci obchodziły Pumpkin Day – Święto Dyni, królowej warzyw.

Uczniowie wykonywali karty pracy, kolorowali dynie na wybrane kolory, rysowali po śladzie, liczyli dynie, wykonywali rebusy, a na koniec obejrzeli piosenkę po angielsku z dyniami w roli głównej: ). Praca jak i nauka upłynęła w atmosferze zabawy i śmiechu. Całość dopełniły namalowane dynie wg własnego pomysłu, które podobały się samym wykonawcom.