Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Akademia Lwa Honorka Drukuj
Akademia Lwa Honorka

Klasy 1a, 1b i 1c wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczą w programie edukacyjno - profilaktycznym pn. "Akademia Lwa Honorka", którego autorami i realizatorami są: p.  Agnieszka Andrzejewska i p. Bartosz Wielkopolski z Zespołu Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Płocku.

Program objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka - Pana Andrzeja Nowakowskiego.

"Akademia Lwa Honorka" to cykl słuchowisk emitowanych w Katolickim Radiu Płock i skierowanych do dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (grup "zerowych") oraz uczniów klas 1-3. Każde słuchowisko przedstawia i opowiada pewną historię. Nie ma w nim gotowych obrazów tak jak w telewizji czy ilustracji jak w książce. Maluch, uruchamiając kreatywne myślenie, sam musi przełożyć słowa i dźwięk na obraz. Wyobraża sobie, jak wyglądają bohaterowie opowieści, opisywane miejsca i sytuacje.

W każdą środę o godz. 10.10 na falach Katolickiego Radia Płock (104,3 FM), dzieci mają możliwość wysłuchania niezwykłych przygód Lwa Honorka. Historie opowiadają o różnorodnych zagrożeniach, na które najmłodsi mogą być narażeni każdego dnia.

Prowadzący: Lew Honorek oraz ciocia Agnieszka wyjaśniają dzieciom, jak prawidłowo zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a także omawiają konsekwencje nieprawidłowych zachowań. W celu utrwalenia przekazywanych treści na drugi tydzień Lew Honorek odwiedza, wylosowaną wcześniej, placówkę i nagrywa wypowiedzi dzieci, które później emitowane są w radio. Na koniec audycji Lew Honorek poda kilka pytań związanych z omawianą wcześniej tematyką. Każda grupa, z poszczególnych placówek, ma możliwość przesyłania prawidłowych odpowiedzi sms. Lew Honorek wraz z ciocią Agnieszką, podczas audycji radiowych, będą również ogłaszać różnorodne konkursy plastyczne skierowane do indywidualnych młodych odbiorców, całych grup, a także dziecka z rodzicem.

Klasa 1c miała już przyjemność nagrywać audycję Lwa Honorka a 1b wykonała piękną gazetkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć i do posłuchania audycji.

https://www.facebook.com/598679227261983/videos/1232441137131631