22 marca Światowy Dzień Wody Drukuj
22 marca Światowy Dzień Wody

"Woda jest unikalnym i niezastąpionym zasobem o ograniczonej ilości. Jako podstawa życia, rozwoju społeczeństw i gospodarek, niesie ze sobą wiele wartości i korzyści.

Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają stanowić inspirację do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody.

Pomyślcie co możecie zrobić w swoich domach aby nie marnować wody." Uczniowie klas VII już o tym pomyśleli i wykonali  plakaty promujące  tą akcje pod kierunkiem p. Ilony Borczuk. Brawo!