HAPPY SAINT PATRICKS’S DAY Drukuj
HAPPY SAINT PATRICKS’S DAY

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się na zielono.

Jednym z symboli tego dnia jest koniczynka. Mówi się, że Św. Patryk przy pomocy koniczyny, wyjasnił jedność Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia w szkole uczniowie otrzymali koniczynki, które kolorowali na kolor zielony.

Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę Irlandii na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas starszych p. Joanny Czarneckiej, p. Justyny Grzyb i p. Ewy Różalskiej obejrzeli prezentację o Świętym Patryku. Dowiedzieli się kim był Święty Patryk, zgłębili informację o obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu symboli takich jak koniczynka, krzyż celtycki i harfa. Następnie w ramach podsumowania i usystematyzowania swojej wiedzy uczniowie wykonywali interaktywne tematyczne ćwiczenia oraz wzięli udział w quizie online.

Z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie p. Justyny Matusiak i p. Joanny Jakubowskiej  przygotowali projekty plastyczne oraz zaprezentowali swoje zielone stylizacje. Szczególnie aktywni okazali się uczniowie z klasy 2c, którzy na zajęciach języka angielskiego poszerzali swoją wiedzę na temat Irlandzkiego święta, oglądając tematyczny film oraz rozwiązując test wyboru. Ponadto, czytali teksty, rozwiązywali ćwiczenia typu True/ False oraz quizy "na żywo".

Dzieci z klas 1-3 w ramach zajęć o Świętym Patryku wysłuchały ciekawostek o Irlandii, wysłuchały angielskiej piosenki o skrzacie Lepprechaun oraz wykonywały karty pracy.

Na holu szkoły można zobaczyć gazetkę zdobioną pracami dzieci. Uczniowie wykazali się kreatywnością wykonując plakaty i ozdoby z okazji Dnia Świętego Patryka.

Cieszy nas fakt, że uczniowie chętnie celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Dnia Świętego Patryka serdecznie dziękujemy!