II a uczestniczy w PROJEKCIE WIOSNA Drukuj
II a uczestniczy w PROJEKCIE WIOSNA

Klasa integracyjna II a na przełomie miesięcy kwietnia i maja, z ogromną radością uczestniczyła w projekcie WIOSNA, przygotowanym przez nauczycielki: Joannę Matuszak i Edytę Paradowską.

Ze względu na trudną sytuację wywołaną epidemią koronawirusa praca nad projektem stała się większym wyzwaniem. Jednak dzięki pomocy niezawodnym rodzicom i opiekunom udało nam się! Początkowo przez Google Classroom uczniowie z zajęć stacjonarnych realizowali projekt z uczniami na nauczaniu zdalnym. W ramach wielu zajęć utrwalaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie Wiosną, rozwijaliśmy twórcze myślenie, kreatywność i pomysłowość, ale przede wszystkim czerpaliśmy radość ze wspólnego działania i zabawy.

Projekt WIOSNA rozpoczęliśmy przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych, czasu radości. Śpiewając wspólnie piosenkę "Pisanki, Kraszanki" tworzyliśmy nasze wielkanocne jaja malując je farbami, zdobiąc dekorami. Zasialiśmy rzeżuchę, by zdobiła nasze wielkanocne stoły, dodała lekko pikantnego smaku do naszych świątecznych sałatek. Po wspólnym spacerze rysowaliśmy Panią Wiosnę, która odwiedziła nasz Park Północny. Śpiewając  piosenkę "Witaj, Wiosno!" tworzyliśmy z płatków kosmetycznych przebiśniegi, pierwsze wiosenne kwiaty napotkane właśnie na spacerze. Metodą origiami, czyli sztuką składania papieru wyczarowaliśmy wielobarwne ważki, a na polnych kamieniach malowaliśmy farbami, mazakami lub wyklejaliśmy plasteliną biedronki, motylki, pszczółki i powracające  z ciepłych krajów ptaki. Metodą m.in. kolażu, z papierowych ulotek reklamowych powstały wesołe żabki, a ze skrawków starych ubrań – wiosenne kwiaty. Na informatyce, w programie graficznym Microsoft Paint tworzyliśmy wiosenne pejzaże. Na zakończenie projektu uczniowie przygotowali wiosenną gazetkę ścienną w budynku C, na parterze.

II a bardzo lubi Wiosnę, szczególnie, gdy mogliśmy poprzez  zabawę i udział w projekcie zapomnieć  o pandemii i wzmocnić nasze szkolne więzi!

Fotorelacja-p. Edyta Paradowska.