Z plastyką na wesoło. Drukuj
Z plastyką na wesoło.

Najlepszym sposobem na przyswojenie nowych wiadomości jest nauka przez zabawę. Tak też wyglądały zajęcia w klasie 4s. Zrealizowany został temat „ Ja Egipcjanin”. Uczniowie poznali kulturę i życie codzienne w starożytnym Egipcie. Dowiedzieli się kim był Faraon,  jak wyglądał, w co się ubierał, jaka panowała wtedy „moda”. Uczniowie własnoręcznie przygotowali ubrania stylizowane na stroje egipskie, wykonali ozdobną biżuterię i sami wcielili się w rolę starożytnych Egipcjanina. Efekty przygotowanych stylizacji były zaskakujące i bardzo pomysłowe a zdjęcia w przygotowanych ubraniach zostaną miłą pamiątką.

Przed innym zadaniem stanęli  uczniowie klas piątych. W ramach tematu „Czas na portret”, uczniowie wykonali reprezentacyjne portrety królewskie, inspirowane portretami dawnych mistrzów. Powstały „ selfie z dawnej epoki”. Uczniowie przedstawili siebie jako królów i królowe, tworząc malarską oprawę do pokazania siebie. Portrety okazały się niezwykle reprezentacyjne ale także bardzo zabawne, wykonane z „przymrużeniem oka”.

Uczniowie klas szóstych zmierzyli się z tematem w sztuce jakim jest „martwa natura”. Na jakiś czas stali się fotografami i malarzami.  Znając zasady  dobrej kompozycji, samodzielnie zaaranżowali fragment przestrzeni, tworząc własne kompozycje z przedmiotów nieożywionych, następnie wykonali serię zdjęć swojej pracy, oraz stworzyli malarską jej wersje. Powstało wiele interesujących i oryginalnych prac. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Larysa Jułkowska z klasy 6d, Eliza Klus kl.6f, Hanna Poleszak kl.6r, Anna Kapela kl.6r, Natasza Bagińska kl.6b, Bartosz Sadowski kl.6g.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.