Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

EDJ 2021 Drukuj
EDJ 2021

26 września 2021 r.- w tym dniu Europejski Dzień Języków obchodził swoje 20 urodziny. Uczniowie naszej szkoły również  przyłączyli się do świętowania.

Starsze klasy na zajęciach języka angielskiego pod opieką p. Justyny Matusiak i Joanny Jakubowskiej słuchały i powtarzały proste komunikaty w językach europejskich np. włoskim, chorwackim, greckim,  fryzyjskim, katalońskim, maltańskim, walijskim, norweskim, rosyjskim i wielu innych. Nauczyli się liczyć od 1do 10 oraz powiedzieć „Dzień dobry”, „Dziękuję”, „Jak się masz?, „Tak”, „Nie”.

Uczniowie klasy 5c ,pod opieką p. Justyny Matusiak przygotowali projekty z okazji EDJ oraz maseczki z flagami europejskich państw. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w quizach dotyczących  języków europejskich, słuchali również piosenek w językach europejskich oraz wierszy i bajek w oryginale.

Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej z klas siódmych i ósmych również przygotowali projekty dotyczące języków europejskich.  Natomiast klasa 3c, objęta innowacją pedagogiczną, oprócz projektów wykonywała flagi państw europejskich wraz z przywitaniem w danym języku. Ponadto, dzieci grały w grę językową „European greetings” oraz zaprezentowały swoje pamiątki z podróży po Europie.

Europejski Dzień Języków podkreśla znaczenie uczenia się języków obcych przez całe życie , nie tylko w szkole , ale i poza nią. Uświadamia także jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych, szczególnie poprzez zabawę.