Fundusze europejskie
Gramy w ręczną!

AUTUMN DAY Drukuj
AUTUMN DAY

„ Autumn leaves are falling down ….”

Mówi się, że mamy jesień kalendarzową, astronomiczną, a nawet meteorologiczną. Co te wszystkie nazwy tak naprawdę znaczą? I jak powiedzieć to po angielsku? Uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 2a, 2b i 2 c mieli okazję się przekonać, że w języku angielskim są dwa określenia na jesień Autumn i Fall, przy czym Brytyjczycy mówią Autumn, a Amerykanie Fall.

Uczniowie przywitali na lekcjach języka angielskiego Panią Jesień. Z tej okazji ubrali stroje w jesiennych barwach: pomarańczowym, żółtym, zielonym, czerwonym i brązowym.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie śpiewali piosenkę „Rain rain go away …”, rozpoznawali kolory liści w języku angielskim, bawili się w detektywów szukających ukrytych jesiennych anglojęzycznych słówek. Ponadto uczniowie klas 2 nauczyli się jesiennego wiersza. Dzieci z zapałem rozwiązywały rebusy, zagadki i układali angielskie słowa z rozsypanych liter.

Lekcja została urozmaicona prezentacją z użyciem narzędzia webowego Genially, dzięki któremu uczniowie w ciekawy sposób poznali nowy zasób słów związanych z jesienią, a następnie wykonywali interaktywne ćwiczenia.

Ten dzień  był pełen wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że Pani Jesień nas nie zawiedzie i przyniesie ze sobą wiele słońca i złocistych kolorów.