PROJEKT JESIEŃ W III A Drukuj
PROJEKT JESIEŃ W III A

Klasa integracyjna III a na przełomie miesięcy września i października z ogromną radością uczestniczyła w projekcie „Jesień”, przygotowanym przez nauczycielki: Joannę Matuszak i Edytę Paradowską.

W ramach wielu zajęć utrwalaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie Jesienią. Poznawaliśmy i gromadziliśmy jesienne dary/ skarby spacerując w parku, w lesie, wykonywaliśmy prace plastyczno- techniczne, a także "arcydzieła" w programach graficznych. Śpiewaliśmy "jesienne" piosenki i recytowaliśmy wiersze związane z tą porą roku. Rozwijaliśmy twórcze myślenie, kreatywność i pomysłowość, ale przede wszystkim czerpaliśmy radość ze wspólnego działania i zabawy.

Najwięcej emocji sprawiło nam wykonanie wesołych nietoperzy wiszących na naszym klasowym, jesiennym drzewie, które można podziwiać na parterze budynku C. Wielobarwne liście stworzyliśmy mieszając kolorowe farby na płatkach kosmetycznych. Z papierowych rurek wyczarowaliśmy las czerwonych muchomorów. Po spacerze w parku, z zebranych liści tworzyliśmy bajkowe wiewiórki i jeże. Podsumowaniem projektu była wspólna, integracyjna uczta- każdy sam przygotował swoją jesienną surówkę i pachniało darami tej cudownej pory roku w całej szkole!

III a bardzo lubi Jesień, szczególnie, gdy w naszej klasie jest tak smacznie, wesoło, zdrowo i kolorowo!

Fotorelacja-p. Edyta Paradowska.