Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia świętujemy prawie od 20 lat – od 2002 roku.Historia pluszowego niedźwiadka zaczęła się dużo wcześniej i dlatego biblioteka szkolna zaprosiła wszystkie dzieci z klas pierwszych z ich ulubionymi pluszakami.Dzieci dowiedziały się od kiedy mogą przytulać pluszowego misia i jaka była jego prawdziwa historia  Poznały wszystkie najsłynniejsze misie świata –Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola, Paddingtona i misia Yogi.Opowiadanych historii wysłuchały przy dźwiękach piosenek. Myślę, że bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas i wszyscy dowiedzieliśmy się, że  „ Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz…”