Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami Drukuj

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku  Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.  Święto to ma na celu zwiększanie świadomości na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.  Obchody tego dnia nie tylko mają pokazać problemy, ale także wspomóc proces integracji. Niepełnosprawność nie musi dyskwalifikować, ale może dawać nowe możliwości.

Z tej okazji nauczyciele współorganizujący kształcenie przygotowali gazetkę tematyczną natomiast uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, w ramach którego klasy przygotowały plakaty z pięknymi hasłami. Ideą konkursu było pokazanie wsparcia, życzliwości, sympatii do niepełnosprawnych kolegów.

Jury postanowiło docenić pracę wszystkich  uczniów i każdy dostał indywidualną nagrodę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i wykonanie tak pięknych, niosących wsparcie i pozytywne emocje prac.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez nauczycielki współorganizujące kształcenie poszczególnym, uczestniczącym w konkursie klasom.

Kolejnym etapem naszych obchodów było oglądanie filmików i prezentacji dotyczących niepełnosprawności. Przy tej okazji odbyły się pogadanki na temat tolerancji, otwartości, szacunku. Nauczyciele dołożyli wielu starań, by uwrażliwić uczniów na potrzeby drugiego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tego wydarzenia.

Pamiętajmy - OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SĄ WŚRÓD NAS!

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia.