Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

6A i 5A na przedświątecznej wycieczce Drukuj
6A i 5A na przedświątecznej wycieczce

  Przedświąteczna atmosfera udziela się wszystkim od początku grudnia. My też pochłonięci  tym nastrojem  7. grudnia wybraliśmy się do Gniezna i Biskupina, by w tych staropolskich miejscach przygotować się do świąt. Naszą przedświąteczną wyprawę zaczęliśmy od Gniezna, gdzie obejrzeliśmy fabrykę bombek. Byśmy mogli  zawiesić na zielonym drzewku te bombowe cudeńka, muszą  przejść one  przez cztery działy: Dmuchalnię, Srebrzalnię, Lakiernię i Wzorcownię. Na koniec elfy zaprowadziły nas do sklepu pełnego tych cudownych , kolorowych i różnokształtnych ozdób. Po udanych zakupach pojechaliśmy do Biskupina, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. W staropolskiej karczmie przywitano nas ciepłym obiadem.  Potem mieliśmy okazję zapoznać się z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia, jak również z poszczególnymi elementami Wigilii. Następnie  samodzielnie przygotowaliśmy pierniki, które po upieczeniu dekorowaliśmy lukrem, piękne ozdoby choinkowe z perłowej masy oraz śliczne świeczniki z kolorowymi ozdobami, które później zabraliśmy do domu.  Na koniec zasiedliśmy do wigilijnej kolacji. Nie zabrakło na niej pierogów z kapustą i grzybami, czerwonego barszczyku, rybnych dań i oczywiście naszych pierniczków. W wesołej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i degustowaliśmy nasze wypieki.Naładowani pozytywną, świąteczną energią wróciliśmy do domu. Teraz jeszcze bardziej nie możemy doczekać się Świąt.