Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać ! Drukuj
Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać !

 

Bardzo dziękujemy za udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka razem z UNICEF!

Nasza szkoła otrzymała kolejny dyplom za organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF oraz zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej. Koordynatorkami projektu były panie: Anna Olczak – Mielczarek, Agnieszka Kochanowska- Matuszewska oraz Magdalena Nejman.
Nasza szkoła znalazła się wśród prawie 2000 placówek edukacyjnych w Polsce świętujących ten dzień razem z UNICEF. Ze względu na pandemię nasi uczniowie świętowali rocznicę w ostatnim tygodniu listopada i w grudniu. Przypomnieli sobie swoje prawa na lekcjach z wychowawcami.  Mogli je również przeczytać na gazetce Klubu UNICEF, sporządzonej w oparciu o materiały organizacji  (łącznik szkolny). Pandemia nie pozwalała nam na pełne działania ogólnoszkolne i dlatego niektórzy wykonali prace w domu i przesłali zdjęcia. Dzieci uczciły rocznicę poprzez elementy koloru niebieskiego w ich ubiorze, rozmowy o znaczeniu dzieciństwa i organizacji UNICEF oraz wypisanie swoich praw na niebieskich balonach, plakatach itp. Szczególne podziękowania składamy uczniom klas: 1a, 2a, 3b, 3c, 5b, 6d, 7d, 7e, 8e, Świetliczakom, bibliotece oraz Paniom: Ewie Mańkowskiej, Joannie Dobrogoszcz, Joannie Skubiszewskiej, Urszuli Kosińskiej, Małgorzacie Lewandowskiej, Iwonie Dobrzyńskiej, Renacie Cichockiej , Joannie Jakubowskiej za szczególne zaangażowanie w akcję.

 

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

Dyplom  dla SP 23