Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

XXVII Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia”. Drukuj
Losy żołnierza

W dniu 12 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy XXVII Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Tegoroczna edycja obejmowała zakres czasowy 1531 – 1683: od Obertyna do Wiednia. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a jego organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół regionu płockiego. Uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły pani dr Liliana Tomaszewska. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Joanna Wodowska (SP Nr 23 w Płocku), p. Marzena Pytel (ZS Nr 1 w Płocku) i p. Andrzej Wojciechowski (Mazowieckie Kuratorium Oświaty).

Od Rady Rodziców naszej szkoły wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki autorstwa pana Piotra Gryszpanowicza Urbanizacja Płocka.

Za wszystkich trzymamy kciuki, życzymy zakwalifikowania do kolejnego etapu. Wyniki już  za kila dni.