Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Drukuj
Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14 maja 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat Płocki reprezentowali uczniowie z gmin: Bielsk, Słupno oraz miasta Płocka, które reprezentował dh Mikołaj Sobota z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej funkcjonującej w ramach koła pożarniczego, uczeń klasy 7G naszej szkoły. Młodzież rywalizowała ze sobą w trzech grupach wiekowych grupa I - SP klasy I - IV, Grupa II – SP klasy V-VIII oraz Grupa III - szkoły ponadpodstawowe. Reprezentanci powiatu płockiego uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Serdecznie gratulujemy wspaniałej wiedzy, wykraczającej poza podstawę programową. Mamy silną Drużynę, to bardzo dobrze rokuje na przyszłe lata. Serdecznie gratuluję wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej Mikołajowi Sobota. Dziękuję Druhom z jednostki OSP Bielsk, za wsparcie praktyczne w przygotowaniu do tego konkursu, min. przypomnienie wyposażenia wozu strażackiego oraz ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Był to czas bardzo intensywnych przygotowań, eliminacje wojewódzkie są dla nas kolejnym bardzo owocnym doświadczeniem.

Ewa Warabida  opiekun MDP