Witaj szkoło! Drukuj

 

   Słowa tej dziecięcej piosenki jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników uroczystego rozpoczęcia jubileuszowego roku szkolnego 2009/2010. Był to bardzo ważny dzień, szczególnie dla 120-tu pierwszoklasistów i ich rodziców. Zostali oni bardzo serdecznie powitani w murach naszej szkoły przez uczniów klas II B i III D, wraz z wychowawczyniami, paniami Małgorzatą Gomułką i Luizą Kamińską podczas montażu słowno - muzycznego. Artyści pięknie prezentowali się na tle dekoracji wykonanych przez panie Marzenę Nejman i Danutę Gembicką.
   Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie ogromnymi ołówkami zostali pasowani na uczniów.
   Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością znakomici goście. W ich imieniu głos zabrała p. Ewa Adasiewicz - Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Płocku oraz p. Marek Krysztofiak - radny Rady Miasta Płocka. Życzyli oni społeczności szkolnej wielu sukcesów.
   W tym dniu nie zapomnieliśmy również o 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z p. Renatą Wojtycką - nauczycielką historii - zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły - Armię Krajową.