Zakończenie roku szkolnego 2021/22 Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2021/22

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W tym ostatnim dniu szkoły na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas   I-iII wraz z wychowawcami i rodzicami. Na początku  wszystkich przywitała pani dyrektor Liliana Tomaszewska. Następnie trzecioklasistów pożegnała klasa 2b ,przygotowując na tę okazję program artystyczny, który połączony został  z wręczeniem medali przez panie dyrektorki wyróżnionym uczniom klas trzecich. Po części oficjalnej uczniowie klasy 2b przedstawili także inscenizacje na wesoło pt: „Zwariowana klasa szalonej pani Agnieszki" . Dzieci do występów przygotowały panie Paulina Szymborska i Agnieszka Jakubiak, która wystąpiła razem z dziećmi na scenie . Całość uroczystości umiliła gra na fletach zespołu muzycznego.

W tym samym  czasie  uczniowie klas IV-VI spotkali się w swoich klasach z wychowawcami o godz. 8.45. Następnie ci, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, udali się na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w akademii. O godz. 9.30. odśpiewaniem hymnu Szkoły rozpoczęła się uroczystość. Po przemówieniu pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej zostały wręczone uczniom  medale za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.  Podczas akademii  oglądaliśmy  występy naszych szkolnych cheerleaderek,  które przygotowała pani Aleksandra Piasecka. Mogliśmy także podziwiać krótki koncert zespołu  muzycznego  prowadzonego  przez pana dyrektora Romana Kusego. Oczywiście nie mogło zabraknąć pięknych piosenek w wykonaniu chóru, które wprowadziły wszystkich obecnych na sali w wakacyjny nastrój. Jak zwykle nasze chórzystki prezentowały wysoki poziom, o który nieustannie dba pani Małgorzata Podwójci.

O godz. 11.00 odbyła się kolejna akademia, tym razem dla uczniów klas siódmych i ósmych. Podczas uroczystości przede wszystkim żegnaliśmy się z klasami ósmymi. Zanim to jednak nastąpiło, byliśmy świadkami podniosłych chwil. Najpierw przedstawiciele ósmoklasistów złożyli ślubowanie, w którym między innymi zobowiązali się nieść zaszczytnie  miano Wychowanka Szkoły  imienia Armii Krajowej, a później nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniom klas siódmych, wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, zostały wręczone medale. Następnie skupiono się na uczniach klas ósmych.

Już szkolną tradycją jest wręczenie statuetek najlepszym  absolwentom. W tym roku szkolnym  statuetki „Dla najlepszego absolwenta  SP 23 w Płocku” otrzymały Nadia Dymek (kl.8d) i Olga Mroczkowska (kl.8b), zaś statuetkę „Dla najlepszego sportowca SP 23 w Płocku” otrzymała Oliwia Jasińska (kl.8s). Po wręczeniu medali uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu szczególnie uhonorowani zostali uczniowie klasy sportowej -  8s . Z rąk piłkarza Orlen Wisły Płock – pana Marcina Wichary -  otrzymali dyplomy i drobne upominki na koniec wieloletniego szkolenia w Płockiej Akademii Piłki Ręcznej.

Na zakończenie uroczystości usłyszeliśmy wzruszające słowa pożegnania skierowane do kolegów i koleżanek z klas ósmych, które wygłosiła Amelka Wolano z klasy siódmej. W imieniu absolwentów zabrała głos Olga Mroczkowska.  W swoim pięknym przemówieniu dziękowała wszystkim, którzy przez osiem lat przekazywali wiedzę, byli przewodnikami po świecie wartości i  kształtowali właściwe postawy wśród młodzieży. Na sam koniec akademii chór dedykował piosenkę ”Mamma  mia na zakończenie klas 8”, która wprowadziła zgromadzonych na sali  w wesoły, wakacyjny nastrój.

Wyrazy podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tych uroczystości:  p.Małgorzacie Lechowicz, p. Małgorzacie Podwójci, p. Aleksandrze Piaseckiej,         p. Ilonie Borczuk, p.Anecie Olszewskiej, p. Romanowi Kusemu,  p. Robertowi Elwertowskiemu i       p. Edycie Paradowskiej(fotorelacja).