Druhowi Milke... Drukuj

16 września, w samo południe, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik poświęcony zasłużonemu Płocczaninowi i wielkiemu patriocie- druhowi Wacławowi Milke.

Licznie zebrali się pomysłodawcy i wszyscy fundatorzy od tych największych jak Orlen, po uczniów płockich szkół i przedszkoli, którzy w swoich placówkach kwestowali na rzecz realizacji tej cennej inicjatywy. Pomnik będzie składał się z granitowej ławeczki w kształcie kręgu oraz odlanej w brązu postaci druha.

W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły, Pani Dyrektor Ewa Woźniak, szkolna koordynatorka zbiórki pieniędzy p. Bożena Koper oraz opiekunka Samorządu Szkolnego p. Renata Wojtycka wraz ze swoimi wychowankami- klasą IV d.