logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Klasy 2a i 2c w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu Drukuj
Klasy 2a i 2c w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu

 We wtorek, 6 grudnia, klasy 2a i 2c w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” były w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Pogoda dopisała, więc zwiedzanie odbyło się bez przeszkód.  Dzieci obejrzały powozownię, szlachecki dwór oraz chaty chłopskie z różnych okresów, kościół i młyn, a zgromadzone tysiące drobnych i większych rzeczy, będących reprezentacją wszystkich elementów świata, jaki otaczał mieszkańców mazowieckiej wsi od końca XIX do połowy wieku XX, takie jak: przedmioty gospodarstwa domowego, meble, tkaniny, zabawki, obiekty kultu religijnego, narzędzia i maszyny rolnicze oraz warsztaty pracy rzemieślniczej, pozwoliły poczuć atmosferę dawnego życia. Od przewodników dzieci dowiedziały się m.in. do czego służył gospodarzowi „piesek”, z czego robiono „pająki”, czym zajmował się kowal, kołodziej i rymarz.

Podczas warsztatów choinkowych poznały dawne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz wykonały piękne aniołki z bibuły na własne bożonarodzeniowe drzewko.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to udany wyjazd. 

Wychowawczynie Małgorzata Szulborska i Joanna Dobrogoszcz dziękują za pomoc pani Olenie Ovidiienko.