logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

2D w Spichlerzu na warsztatach bożonarodzeniowych Drukuj
2D w Spichlerzu na warsztatach bożonarodzeniowych

Dnia 13 grudnia klasa 2 D wybrała się do Spichlerza na warsztaty bożonarodzeniowe pt:” Ozdoby choinkowe – światy”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie były dawne zwyczaje i obrzędy w okresie świąt Bożego Narodzenia jak również poznaliśmy genezę i symbolikę opłatka w kulturze ludowej. Uczniowie z niecierpliwością czekali na część warsztatową i jakież było ich zdziwienie kiedy na jaw wyszło, iż tytułowe ozdoby będą wykonywać właśnie z opłatków. Punktem wyjściowym tworzenia ozdób były bombki choinkowe przypominające swoim kształtem kulę ziemską stąd nazwa „światy, jednak drugoklasiści w atmosferze skupienia nie ograniczali się do jednej wersji.  Były to niezwykle twórcze zajęcia.

W ramach zajęć muzealnych klasa 2 d zrealizowała kolejny punkt programu „Z kulturą mi do twarzy” : zadanie 3 „Warsztaty ludowe” z modułu II „Tu jest moje miejsce”.

Pozdrawiamy, klasa 2 D z wychowawcą.