logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Id w Skansenie w Sierpcu Drukuj

Id w Skansenie w Sierpcu15 grudnia 2022 roku uczniowie  klasy I d pod opieką pań Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej uczestniczyli w wycieczce do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dzieci poznały dawne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów plastycznych poznały wzory tradycyjnych ozdób choinkowych, a następnie samodzielnie wykonały baletniczki na choinkę.  Następnie dzieci zwiedziły parowozownię, dwór oraz chaty chłopskie. Dowiedziały się, jakie zwierzęta hodowano na wsi i jak wyglądała codzienna praca w gospodarstwie . Dzieci podziwiały piękny śnieżny krajobraz wsi mazowieckiej. To był bardzo udany wyjazd.