logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Joga i uważność w 4 a i 3 b Drukuj
Joga  i uważność w 4 a i 3 b

Uczniowie naszej szkoły mają najlepszych nauczycieli!

Jednym z nich jest pani Asia Pankowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz jogi, instruktorka programu "Uważność w edukacji " - Kosmos i Kajo.

Klasa integracyjna 4a i 3b uczestniczyły dzisiaj w niezwykłych zajęciach z jogi i uważności. Pani Asia przyjęła nasze zaproszenie bez wahania, a radość dzieci była ogromna! Poznali asany stojące, w tym arcy trudną ardha chandrasanę i wspaniale sobie z nią poradzili. Podczas lekcji uważności dzieci dowiedziały się jak ich ciało reaguje na stres i dlaczego tak się dzieje. Podczas zabaw z uważnością liczyły dźwięki, poszukiwały kolorów. Były też uważne na swoje ciało i poszukiwały emocji w nim ukrytych. Poznały oddech z klaskaniem, na koniec obserwowały uważnie klepsydrę. Podczas refleksji po zajęciach większość uczniów podkreślała, że czuje spokój.. Okazało się, że nawet dzieci, których zawsze rozpiera energia, dzieci z niepełnosprawnościami potrafią przez wiele minut pracować nad swoim oddechem i wyciszeniem. Szymon z 4a powiedział, że to był najlepszy w-f w jego życiu!

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich przyszłych uczniów, takie wspaniałe zajęcia czekają na Was!

Bardzo dziękujemy pani Asi Pankowskiej i liczymy na kolejne cudowne zajęcia z jogi i uważności.

Fotorelacja- Edyta Paradowska.