Rajd szlakiem zabytków Płocka... Drukuj

 

   19 października klasa Vb wzięła udział Rajdzie szlakiem zabytków Płocka. Organizatorem imprezy była Fundacja Odnowy Zabytków Im. Bolesława Krzywoustego oraz Komenda Hufca ZHP Płock.

   W rajdzie, który przebiegał kilkoma trasami przeszli uczniowie z wielu płockich szkół oraz zuchy i harcerze z płockiego hufca. Pomimo mgły i zimna wszystkie patrole stawiły się na czas obok pomnika Władysława Broniewskiego. Grupa z naszej szkoły otrzymała trasę według puntów: pomnik Józefa Piłsudskiego, Muzeum Mazowieckie, Małachowianka, Ratusz, Kościół Mariawitów. Przy każdym z nich uczniowie dostawali zagadki do rozwiązania.
   Zakończenie rajdu dla wszystkich grup odbyło się w Domu Technika, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

   Imprezę zakończyły wspólne pląsy, po czym rozdano wszystkim uczestnikom dyplomy i puchary dla najlepszych. 

   Klasa  V b zajęła zaszczytne II miejsce.

   Opiekunami podczas rajdu były panie: Janina Łukasiak i Renata Wojtycka.