Od grosika do złotówki 2009... Drukuj

 

   Od 5 do 9 października uczniowie klas trzecich, pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyli w projekcie edukacji finansowej Od grosika do złotówki.

   Podróżując przez pięć kolejnych dni po galaktyce Finanse uczniowie poznali nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania oraz formy i sposoby oszczędzania. Uczniowie dowiedzieli się również, że swoje bogactwo budują już od dziś, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności, a także sprawdzając się w różnych formach aktywności.

   Nauczyciele prowadzący program zwracali szczególną uwagę na kształtowanie nawyków takich jak : dbanie o własne zdrowie, poszanowanie własności oraz rozumienie sytuacji finansowej rodziny.

   Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, które bardzo im się podobały.