logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Klasa 2a i 2e odkrywa uroki Łodzi Drukuj
 Klasa 2a i 2e odkrywa uroki Łodzi

2 października uczennice i uczniowie klasy 2a i 2e wspólnie ze swoimi paniami: Urszulą Kosińską, Moniką Czyżewską i Iloną Borczuk integrowali się podczas wycieczki do Łodzi. Wspaniały nastrój i pogoda towarzyszyły nam przez cały dzień, który rozpoczęliśmy od wizyty w łódzkim orientarium. Widzieliśmy największy w Europie wybieg dla słoni i obejrzeliśmy te wspaniałe zwierzęta podczas kąpieli. Obserwowaliśmy również mieszkańców Zoo zagrożonych wyginięciem: orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe, makaki. Nad naszymi głowami, w strefie wolnych lotów, fruwały kolorowe ptaki. Ale największy zachwyt wzbudził w nas podwodny tunel, w którym czuliśmy się jak na dnie oceanu. Widzieliśmy między innymi ryby gitarowe, unikatowe rekiny brodate i majestatyczne płaszczki. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w eksperymentarium, gdzie przekonaliśmy się, że nauka wcale nie musi być nudna i trudna. Żeby skorzystać z eksponatów wystawy interaktywnej musieliśmy pokonać Space tunel i poczuć się jak w kosmosie. Dosłownie straciliśmy grunt pod nogami! Na koniec naszej wizyty w tym miejscu uczestniczyliśmy w  warsztatach, na których wykonywaliśmy doświadczenia związane z wodą. Każde z dzieci zamieniło się w pracownika laboratorium - dostało swój fartuch, okulary i rękawiczki. Nieco zmęczeni, choć niezwykle zadowoleni, wróciliśmy wieczorem prosto w ramiona rodziców. Teraz planujemy kolejną wspólną wyprawę.

Dziękujemy pani Ewelinie Malesie za pomoc w opiece nad dziećmi.