Dwadzieścia lat minęło... Drukuj

 

   4 listopada miała miejsce niezwykła uroczystość - Gala Jubileuszowa z okazji dwudziestolecia naszej szkoły.

   Uroczystość w swoim przebiegu przybrała niezwykły wymiar. Historia szkoły zbudowana przez pokolenia jej uczniów i ich nauczycieli ogromniała, choć prezentowana była niemal "w pigułce".

   Gdy z perspektywy czasu spojrzy się na wspólne dokonania, "serce rośnie"... Jubileuszowy przegląd wykonanych zadań, projektów, podjętych inicjatyw, odniesionych sukcesów stanowi doskonałe uzasadnienie ponoszonych wysiłków, by wspaniałą tradycję kontynuować i doskonalić wspólne dzieło.

 

     Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz wojewódzkich : p. Aleksandra Jadczak - wicedyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Płocku wraz z pracownikami delegatury i p. Stefania Pastuszko - starszy wizytator.

   Na galę przybyli również przedstawiciele władz samorządowych : p. Mirosław Milewski - prezydent miasta Płocka, p. Piotr Kubera - zastępca prezydenta, p. Ewa Adasiewicz - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka, p. Katarzyna Rosa - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka, p. Maciej Krzemiński - dyrektor Zarządu Jednostek Oświatowych, p. Jan Bronkau - kierownik Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku.

   Nie zabrakło wśród gości przedstawicieli związków zawodowych, p. Marka Krysztofiaka - przewodniczącego Rady Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Regionu Płockiego oraz p. Stanisława Nisztora - prezesa Oddziału ZNP w Płocku.

   Miło było nam gościć w murach szkoły wielkich przyjaciół - kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej, naszej patronki.

   Na uroczystość przybyli również :  proboszcz parafii Świętego Krzyża ks. Janusz Zdunkiewicz, dyrektorzy instytucji i organizacji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych.

   Ci, którzy przybyć nie mogli, nadesłali z okazji jubileuszu adresy z życzeniami. Adresy od p. Andrzeja Nowakowskiego - posła na sejm, p. Jolanty Szymanek - Deresz - posłanki na sejm, p. Adama Struzika - marszałka województwa mazowieckiego, płk. Jerzego Gutowskiego - dyrektora departamentu wychowania i promocji obronności MON wyłożone zostały w holu głównym.

   Jubileusz to wielkie święto szkoły. W hali sportowej zgromadziła się ubrana w galowe stroje cała społeczność szkolna, nauczyciele - byli i obecni, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci oraz przedstawiciele mediów.

   Uroczystą galę rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

   Następnie głos zabrały panie dyrektor Ewa Woźniak oraz Bożena Kobuszewska - Obiała, które w imieniu naszej społeczności przywitały zgromadzonych gości.

   Wkrótce po tym byliśmy świadkami bardzo podniosłego momentu, wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewiec szkolnego sztandaru, którego dokonali panowie Wojciech Majchrzak - pierwszy dyrektor, który rozpoczął tworzenie naszej historii oraz Mirosław Milewski - prezydent miasta Płocka, którego decyzje stanowią o naszej przyszłości.

   Chwilę później halę wypełnił gromki głos zebranej młodzieży i nauczycieli, którzy po raz pierwszy odśpiewali hymn szkoły.

   Kiedy zgromadzeni zajęli swoje miejsca głos zabrali goście. Na ręce pani dyrektor Ewy Woźniak jubileuszowe życzenia i podarunki złożyli między innymi : p. Mirosław Milewski, p. Aleksandra Jadczak, p. Marek Krysztofiak, p. Stanisław Nisztor, p. Lech  Mossakowski - prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oddział Mazowsze, p. Jan Bronkau - w imieniu starosty płockiego p. Michała Boszko, p. Lech Chodkowski - prezes Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, p. Maria Zalewska - Mikulska - dyrektor Książnicy Płockiej oraz doc. dr Jan R. Kalinowski - prorektor ds. studenckich i nauczania PWSZ w Płocku.
   W trakcie tej części uroczystości, z rąk prezydentów Mirosława Milewskiego i Piotra Kubery, panie dyrektor Ewa Woźniak i Iwona Grabarska a także ośmioro nauczycieli otrzymało nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

   Po części oficjalnej prowadzące galę panie Bożena Matlęga i Małgorzata Lechowicz zaprosiły zebranych na multimedialną podróż w przeszłość. Obejrzeliśmy prezentację "Wczoraj, dziś, jutro...", autorstwa p. Elżbiety Pędraszewskiej-Iskrzak, ukazującą najważniejsze momenty z życia naszej szkoły. Pokaz slajdów opatrzony był komentarzem słownym, opracowanym przez panie Bożenę Matlęgę i Małgorzatę Lechowicz. Całości dopełniały trafnie dobrane utwory poetyckie w wykonaniu recytatorów z klas starszych oraz pieśni i piosenki śpiewane przez szkolny chór pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci.

   Swoją wizję budowania historii szkoły pokazały nam w brawurowo wykonanym układzie dziewczyny z zespołu "Impresja". Autorką specjalnie przygotowanej na tę okazję choreografii jest p. Katarzyna Sylwestrzak.

   Jubileuszową uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Garnizonowej z Torunia pod dowództwem kap. Krzysztofa Matraszka, tamburmajor - starszy chorąży sztabowy - Andrzej Bogusz.

   Po koncercie orkiestry wojskowej przyszedł czas na pożegnanie. Wszyscy przybyli goście otrzymali od nas okolicznościowe upominki...

   Obchody jubileuszu w murach naszej szkoły odbyły się dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz nauczycieli : p. Elżbiety Pędraszewskiej-Iskrzak, p. Małgorzaty Lechowicz, p. Bożeny Matlęgi, p. Małgorzaty Podwójci, p. Roberta Elwertowskiego, p. Małgorzaty Gomułki, p. Ewy Ruteckiej, p. Grażyny Borczuk, p. Joanny Skubiszewskiej, p. Joanny Pankowskiej, p. Edyty Kowalskiej, p. Marzeny Nejman, p. Danuty Gembickiej, p. Bożeny Koper, p. Elżbiety Zbrzeznej, p. Anny Kleniewskiej.

 

 

  Uczniowie klas I - III wykonali różnymi technikami prace plastyczne na temat "Kocham moją szkołę". Z tych prac panie : Danuta Gembicka, Bożena Koper i Marzena Nejman przygotowały piękną, kolorową wystawę, która już od wejścia do szkoły zachęcała do udziału w jubileuszowych uroczystościach.

 

 

   Ostatnia edycja konkursu literacko-plastycznego adresowana była do uczniów klas III - VI naszej szkoły. Temat konkursu brzmiał : "Moja szkoła ma dwadzieścia lat". Wśród kilkudziesięciu złożonych prac znalazły się wiersze, listy, kartki z dziennika, opowiadania i wywiady odpowiednio zilustrowane dziełami plastycznymi : rysunkami, portretami, pracami przestrzennymi z masy solnej i kartonu (wykonano makietę szkoły). Wystawa tych prac, zorganizowana przez p. Elżbietę Zbrzezną, stworzyła ciekawe uzupełnienie jubileuszu.

 

http://dane.plock.eu/ump//dane/sygnaly/20-2009.pdf  str.7

więcej zdjęć możesz obejrzeć : http://picasaweb.google.com/chor.sp23/JubileuszXXLeciaSP23#