logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

PUMPKIN DAY DZIEŃ DYNI Drukuj
PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI

Jesień to czas, który kojarzy nam się z pięknymi, kolorowymi i opadającymi liśćmi. To również czas, w którym główną rolę odgrywa dynia i tak na początku listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni.

W związku z Świętem Dyni klasy 6b, 7b p. Joanny Czarneckiej wzięły udział w lekcji „Jesienne wyzwania”. Uczniowie  rozwiązywali krzyżówki, poznawali jesienne wyraĹźenia dotyczące Dnia Dyni oraz wzięli udział w Quizie "Autumn expressions". Na zajęciach uczniowie przygotowali przepisy na dania z dyni w języku angielskim. W ten sposób powstały ciasteczka z dynią, zupa dyniowa, dyniowa kawa latte, jesienne curry z dynią i kurczakiem, pizza z dyniowym puree i wiele innych ciekawych przepisów.

Najmłodsi uczniowie p.Joanny Jakubowskiej na zajęciach poznali piosenkę Pumpkin Patch Song, która wprowadziła ich w nastrój Święta Dyni. Następnie dzieci oglądały bajkę "Happy Pumpkin Day, Mouse!" oraz przygotowały rysunki dyni przedstawiające róźne uczucia: happy, sad, scared, friendly and surprised. 

Klasa czwarta p. Joanny Jakubowskiej oglądała film "Miss Stephanie's pumpkin patch", który zabrał ich na wirtualną wycieczkę na pole dyniowe. Uczniowie dowiedzieli się jak rośnie dynia oraz jakie potrawy można z niej przygotować. Dzieci przygotowały równieź projekty o tematyce jesiennej.

Uczniowie z klas 2a i 3a p. Joanny Czarneckiej wykonywali na lekcjach języka angielskiego quizy związane z jesienią, poznawali słownictwo oraz rozwiązywali rebusy i zagadki. Klasa 2a świętowała ten dzień ubierając się na pomarańczowo, uczniowie oglądali prezentację i wykonywali różne ćwiczenia w języku angielskim.

Został również zorganizowany konkurs "Wyczaruj dynię" z okazji Święta Dyni. Na głównym holu szkolnym powstała piękna wystawa dyń wykonanych przez uczniów naszej szkoły. 

Wyniki konkursu:

1 miejsce ex aequo: Alicja Kobielska, Laura Dorabialska, Oskar Cywiąkalski

2 miejsce ex aequo: Basia Ziętara, Wiktor Kolczyński, Franek Kamiński

3 miejsce ex aequo : Zosia Jankowska, Hania Budnicka, Filip Szczyciński, Mateusz Rutkowski

Wyróźnienia:

Zuzia Pądzierska, Tymek Pączkowski, Jan Bartczak, Aleksander Kamiński, Lena Michalak, Alicja Lachowicz, Kacper Kruszewski, Antoni Agaciński, Amelia Chrzanowska, Aleksandra Adamkiewicz, Hania Czarnecka, Stanisław Puchalski, Julian Wiśniewski, Alicja Nowak, Hubert Zając, Agata Kowalkowska, Magdalena Przybysz, Kacper Klonowski, Karolina Makowska, Zuzanna Jaskulska, Zuzanna Zielińska, Oliwia Kusy

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie w przygotowanie dyni oraz za wsparcie rodziców. Wszystkie dynie były piękne i kreatywne.