logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Projekt Dziesięć wieków Płocka w integracyjnej klasie 5a Drukuj

Projekt Dziesięć wieków Płocka w integracyjnej klasie 5a

W dniu 14 listopada 2023 r. klasa 5a w praktyce sprawdzała swoją wiedzę w obszarze znajomości Małej Ojczyzny. Trening logicznego i kreatywnego myślenia uczniowie rozpoczęli przy pozostałościach XIV -wiecznego muru obronnego. Na Starym Rynku grupa wczuła się w życie średniowiecznego miasta, a następnie magicznym dyliżansem pocztowym przemieściła się pod pomnik Bolesława Krzywoustego. Szlak nad Wisłą zawiódł grupę do Katedry, aby nie zabrakło strawy dla ducha wszyscy z uwagą wysłuchali fragmentu koncertu. Zwieńczeniem projektu były podchody w Muzeum Mazowieckim, gdzie uczniowie brawurowo poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z Małą Ojczyzną i tropieniem kolejnych śladów przeszłości. Grupa z żalem opuszczała mury muzeum zapewniając, że wróci tu jeszcze nie raz!

Pomysłodawczyniami projektu były nauczycielki integracyjnej klasy 5a: p. Edyta Paradowska i p. Joanna Wodowska