logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Na Szlaku Piastowskim klasy 4s, 5a, 6s! Drukuj
Na Szlaku Piastowskim klasy 4s, 5a, 6s!

W dniu 28 maja 2024 r. klasy 4s, 6s oraz 5a integracyjna były na wycieczce na Szlaku Piastowskim.

Uczniowie poznali pokrętną, pełną emocji i sensacyjnych zwrotów historię Polski okresu rozbicia dzielnicowego, a szczególnie losy Leszka Białego przy jego pomniku w pobliżu słynnego zjazdu w Gąsawie.

Następnie kolejką wąskotorową z Wenecji przenieśli się w czasie do epoki neolitu, brązu i średniowiecza w Biskupinie, gdzie na szlaku zwiedzania poznawali jak zmieniały się warunki mieszkaniowe ludzi na przestrzeni tysiącleci. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły dawne rzemiosła, a piszczałki i gwizdki (pierwsze instrumenty z epoki kamienia łupanego) stały się hitem wycieczki, niemalże każdy zapragnął je mieć i realizował swoje marzenie…

W Gnieźnie w monumentalnej katedrze wszyscy przenieśli się w czasy Mieszka I, Bolesława Chrobrego i wykazali się bardzo dużą aktywnością, gdy pani przewodnik zadawała pytania.

Żaden jednak przewodnik spotkany na trasie nie był słuchany tak, jak… Igor z klasy 6s, który w Kruszwicy przepięknie opowiedział wszystkim legendę o królu Popielu. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (nieprzyjemny wiatr, pierwsze krople deszczu) wszyscy słuchali z zapartym tchem. Mamy dowód, że Igor porwał wszystkich swoją opowieścią – następnego dnia jeden z uczniów z klasy 6s zaskoczony przez nauczyciela powtórzył… To są dopiero zdolności retoryczne Igora :-)

W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: p. Anna Adamkiewicz, p. Justyna Borkowska, p. Edyta Paradowska, p. Joanna Wodowska i p. Grzegorz Szczechowicz. Fotorelację przygotowała p.Edyta Paradowska.