Młodzi pisarze z naszej szkoły... Drukuj

 

   7 grudnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ósmej edycji międzyszkolnego konkursu literackiego "Piszę książkę", organizowanego przez bibliotekę SP 22 w Płocku.

   Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w kategorii klas piątych. Ich niezwykłe książki oparte na oryginalnym pomyśle i opatrzone pięknymi ilustracjami zdobyły uznanie jury, a ich fragmenty zostały przeczytane gościom, którzy przybyli na uroczystość podsumowania konkursu.

   I miejsce zdobyła Aleksandra Skrobosz, natomiast II miejsca przypadły Aleksandrze Galewicz i Barbarze Banaszczak.

  Ponadto cała klasa integracyjna VA otrzymała dyplom za najciekawszą książkę w kategorii : praca zespołowa. Każdy uczeń z tej klasy napisał opowiadanie o "mrożącej krew w żyłach" historii i opatrzył barwną ilustracją. Tak powstała książka pt. "Pod rozgwieżdżonym niebem".

   Podziękowania należą się nauczycielom, za ich zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu - p. Elżbiecie Zbrzeznej, p. Bożenie Matlędze, p. Edycie Kowalskiej i p. Włodzimierzowi Mazurkiewiczowi.

 

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do lektury artykułu http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,7341393,Dzieci_pisza_najpiekniejsze_ksiazki.html