89 rocznica odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych... Drukuj

 

   W dniu 10 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką historii - Renatą Wojtycką, wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej w 89 rocznicę odznaczenia naszego miasta Krzyżem Walecznych.

   Odznaczenie to nadał miastu ówczesny Marszałek  Polski - Józef Piłsudski za bohaterską obronę podczas wojny polsko- bolszewickiej.

   Podczas gry, której organizatorem był Hufiec ZHP, uczniowie przeszli szlakiem walk, gdzie poznawali fakty dotyczące obrony Płocka a także rozwiązywali zadania związane z tematem.
   Pomimo złej pogody, grupa uczniów z naszej szkoły przeszła wszystkie punkty kontrolne, aby o godz 12.00 wziąć udział w apelu pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Placu Obrońców Warszawy, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.