70 rocznica zbrodni katyńskiej... Drukuj

 

   11 kwietnia o godz. 12.00, w Kościele św. St. Kostki odbyła się uroczysta Msza święta w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej.

   Planując tę mszę, organizatorzy nie przewidzieli, ze odprawiona będzie w podwójnej intencji - za dusze ofiar 1940 r. i tych, którzy zginęli w tragicznym wypadku samolotowym 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

   Na uroczystości licznie przybyli przedstawiciele władz naszego miasta, delegacje organizacji miejskich oraz poczty sztandarowe płockich szkół.

   Naszą szkołę reprezentował w tej smutnej uroczystości poczet sztandarowy pod opieką p. Anny Grabeckiej- opiekunki Samorządu Szkolnego.

   Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą poległych i pomordowanych płocczan w czasie II wojny światowej oraz zapalenie zniczy pod Dębami Pamięci oraz XI i XII Stacją Polskiej i Płockiej Drogi Krzyżowej.

Cześć ich pamięci!