Dzień Ziemi 2010... Drukuj

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV - VI wykonali różną techniką prace plastyczne zgodne z hasłem "Gdyby Ziemia była...".

Głównym celem tegorocznych obchodów w naszej szkole było zachęcenie uczniów do twórczego myślenia oraz uświadomienie, że Ziemia jest naszym domem i to głównie człowiek jest za nią odpowiedzialny.

Z najlepszych prac powstała wystawa, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę.

Dzieci wykazały się niezwykłą twórczością i oryginalnymi pomysłami. Zastanawiały się, co by było gdyby Ziemia umiała mówić, była : w rękach złych ludzi, czystsza, usłana kwiatami, człowiekiem, pudełkiem z niekończącą się czekoladą, matematyką czy krasnalem, który sprząta.