XII Piknik Europejski na Starym Rynku... Drukuj

 

  W sobotę, 9 maja, na Starym Rynku naszego miasta odbył się XII-ty już Piknik Europejski. Nasza szkoła uczestniczyła w nim już po raz 9-ty.
  Uczniowie, jak co roku przygotowali aranżację stoiska oraz materiały informacyjne. Tym razem prezentowaliśmy miasto partnerskie Płocka- Fort Wayne w Stanach Zjednoczonych. Zadanie mieliśmy niezwykle odpowiedzialne, gdyż w tym roku wypada 20 rocznica współpracy miedzy obu miastami. W związku z okrągłą rocznicą do naszego miasta zawitała liczna delegacja mieszkańców Fort Wayne z burmistrzem na czele.
  Uczniowie z pod kierunkiem p. Agnieszki Jarzyńskiej wykonali polsko- angielski folder dotyczący Fort Wayne, panie Małgorzata Podwójci oraz Joanna Pankowska wykonały elementy dekoracji stoiska, które budziło zainteresowanie nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale przede wszystkim zostało niezwykle ciepło przyjęte przez gości z Fort Wayne. Obsługą stoiska zajęli się uczniowie klasy VI f pod kierunkiem pani Renaty Wojtyckiej.
    Na scenie naszą szkołę reprezentowały chórzystki przygotowane przez p. Małgorzatę Podwójci. Ada Lewandowska z klasy IV c zaśpiewała piosenkę Whitney Houston pt. "I will allways" oraz piosenkę pt. "Wszystkim ludziom na świecie" ( http://www.youtube.com/user/chorsp23 ). Towarzyszyły jej pląsające po scenie dziewczyny z klasy V c.
  Na przekór deszczowym prognozom, piknikowa sobota okazała się ciepła i słoneczna. Z wielką przyjemnością spędziliśmy ten dzień na Starym Rynku wśród innych uczestników pikniku i..słodkiego zapachu waty cukrowej.