Baw się i bądź bezpieczny... Drukuj

 

  Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny!”.

  Projekt „Baw się i bądź bezpieczny!” jest projektem edukacyjnym opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerem projektu jest WHO - Światowa Organizacja Zdrowia. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Anna Olczak-Mielczarek.

  Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

- jak uchronić się przed wypadkami,

- jak unikać sytuacji ryzykownych,

- jak dbać o własne bezpieczeństwo,

- jak poradzić sobie w sytuacji, gdy dojdzie już do wypadku.


  
W ramach projektu „Baw się i bądź bezpieczny!” w maju w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne w klasach będą odbywały się zajęcia edukacyjnych dotyczące bezpieczeństwa dzieci. W szkole są rozwieszone plakaty zawierające interesujące dla uczniów informacje o wypadkach drogowych, upadkach z wysokości, oparzeniach, zatruciach, podtopieniach i wypadkach na wsi.

 

  Projekt edukacyjny „Baw się i bądź bezpieczny!” jest w założeniu projektem cyklicznym. W tym roku rusza jego pierwsza edycja. Na obecną chwilę projekt nie ma swojego symbolu. Stąd prośba do Was Uczniowie: zastanówcie się nad tym, co mogłoby być takim symbolem dla „Baw się i bądź bezpieczny!”, a następnie zaprojektujcie symbol (nie logotyp!), który Waszym zdaniem najlepiej oddaje idee i przesłanie programu. Wykonajcie jego wzór, a więc w zależności od tego jakie materiały zdecydujecie się użyć: uszyjcie, ulepcie, skonstruujcie… Nie chodzi nam o rysunek symbolu, ale już jego gotowy projekt. Na gotowe prace koordynator projektu czeka do 25 maja 2010r. Najlepsza praca zostanie wysłana na konkurs a Zespół UNICEF dokona wyboru najtrafniejszej propozycji z propozycji z całej Polski.

  Zwycięski projekt stanie się oficjalnym symbolem kolejnych edycji programu od 2011 roku.