JUTROPERA BIS - BALET 2010 Drukuj

 

   Już po raz drugi przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego JUTROPERA. W tym roku tematem był balet.

   Pierwszym etapem programu było uczestnictwo naszej nauczycielki muzyki p. Małgorzaty Podwójci w warsztatach organizowanych przez Teatr Wielki w Warszawie. Następnym etapem było zapoznanie przez p. Podwójci uczniów klas: IV b, d oraz V b i VI b z istotą przedstawienia baletowego i wycieczka do Warszawy w celu zwiedzania pomieszczeń Teatru, które nie są dostępne dla wszystkich widzów. Ostatnim etapem programu był wyjazd na balet Piotra Czajkowskiego pt."Śpiąca królewna".

   W przerwie między I a II  aktem muzycy z orkiestry zrobili nam niespodziankę - zaprezentowali instrumenty takie jak harfa, ksylofon, tuba, trąbka, puzon i skrzypce. Mogliśmy je obejrzeć a nawet na nich zagrać! Bardzo podobał nam się balet i wycieczka. Mamy nadzieję, że w następnym roku też będziemy mogli uczestniczyć w takim programie.