Od grosika do złotówki... Drukuj

   W październiku uczniowie klas trzecich wzięli udział w projekcie edukacji finansowej - Od grosika do złotówki. Projekt ten, skierowany do ośmiolatków i dostosowany do ich możliwości, realizowany jest przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jego celem jest przekazanie wiedzy związanej z gospodarowaniem pieniędzmi oraz doskonalenie umiejętności jej praktycznego zastosowania.
   Grosikowe Wędrówki, to warsztaty prowadzone przez wolontariuszy Citi Handlowy. Uczniowie w formie gier i zabaw zapoznali się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. To ich pierwsze kroki w świecie finansów.
   Podsumowanie projektu miało miejsce 6 listopada. Krótką część artystyczną o oszczędzaniu i właściwym gospodarowaniu pieniędzmi przygotowały klasy - IIIc wraz z p. Iwoną Lewińską oraz IIId razem z p. Bożeną Koper. (AF)