Uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Drukuj

 

   Już po raz trzeci byliśmy zaproszeni na uroczystość wręczania nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tym razem konkurs związany był z epoką średniowiecza.

   Chór szkolny "Viva la musica" pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci " miał trudne zadanie - wykonać repertuar związany z tym czasem, aby uświetnić główną uroczystość.
   W pięknej scenerii Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie czuliśmy się onieśmieleni ale i zaszczyceni możliwością wystąpienia. Zaśpiewaliśmy średniowieczne pieśni: "Bogurodzica"( XIII w.), Breve regnum"(XV w.) i "Idzie żołnierz borem, lasem"(XVI w.). Zespół muzyczny zagrał"Taniec polski" z XV w.
   W sobotę 12 czerwca 2010 roku na Zamku Królewskim spotkał nas jeszcze jeden zaszczyt - nauczyciele naszej szkoły zostali odznaczeni medalami za zasługi dla obronności kraju, srebrnymi - p. dyr Ewa Woźniak, p. Renata Wojtycka i p. Bożena Matlęga oraz brązowymi - p. dyr Iwona Grabarska, p. Małgorzata Podwójci i p. Elżbieta Zbrzezna.

 

http://www.wkuplock.wp.mil.pl/pl/index.html