Matematyka Bez Granic 2010... Drukuj

 

   14 czerwca, w naszej szkole, odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu "Matematyka Bez Granic" - edycja miejska 2010.

   Organizacji tegorocznej edycji podjęły się panie : Aldona Fijałkowska (SP 23) oraz Marzenna Kuć ( Delta Klub).

   Nagrodzono trzy najlepsze klasy w naszym mieście :

   - w pionie klas piątych : klasę piątą z II Prywatnej Szkoły Podstawowej ZOK "Profesor" (nauczyciele - p. Alicja Rostowska, p. Wioletta Skrzyńska), która zajęła II miejsce w regionie mazowieckim w swojej kategorii;

   - w pionie klas szóstych : klasę VI b z SP 23 (nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek), która zajęła I miejsce w regionie mazowieckim w swojej kategorii;

   - w kategorii szkół gimnazjalnych : klasę III c z Gimnazjum Nr 6 (nauczyciel - p. Anna Waśniewska), która zajęła III miejsce w regionie mazowieckim w swojej kategorii.

   Wśród zaproszonych gości znaleźli się : p. Joanna Banasiak - Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, p.Grzegorz Skwarna - kierownik MSCDN w Płocku, p. Grażyna Śleszyńska - Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Matematyka Bez Granic", dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.

   Uroczystość swoim wykładem pt. "Zagadkowa matematyka" uświetnił prof. dr hab Edmund Puczyłowski - pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

   Na zakończenie zgromadzeni obejrzeli taneczne show w wykonaniu Zespołu Tanecznego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica "Impresja", którego kierownikiem i choreografem jest  p. Katarzyna Sylwestrzak.

   Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a w Płocku - Prezydent miasta Płocka p. Mirosław Milewski, który ufundował nagrody dla zwycięskich klas.

   Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami, szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko najlepszych matematyków. Liczą się w nim także : umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Udział w konkursie bardzo integruje zespół klasowy.

   W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły : p. Aldona Fijałkowska, p. Małgorzata Lechowicz, p. Małgorzata Podwójci i p. Robert Elwertowski.

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4